Kamu Personeli Memur Alımı İş ve İşçi İlanları
HV
05 EKİM Çarşamba 08:54

MEB Öğretmenlerin 2022 Yılı Alan Değişikliği Takvimini Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların alan değişikliği takvimi açıklandı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-12-2021 11:49   Güncelleme : 12-09-2022 14:42
MEB Öğretmenlerin 2022 Yılı Alan Değişikliği Takvimini Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların alan değişikliği takvimi açıklandı. 

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü resmî eğitim kurumlarının öğretmen kadrolarında görev yapan öğretmenler için 2022 yılı alan değişikliği duyurusu yayınladı. Alan değişikliği için başvurular 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında alınacak.

Millî Eğitim Bakanlığı yayınladığı duyuruda 2022 yılı alan değişikliğine başvuruda bulunacak öğretmenlerin kadrolu olarak görev yapan öğretmenlerden adaylıkları kaldırılmış olanların Öğrenimine uygun alanı dışında bir başka alana atananların, Öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil edenlerin, Görev yaptığı alan dışında başka bir alana kaynak olan lisans düzeyinde yükseköğretim bitirenlerin, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları ile eki çizelgeye göre, mezun oldukları yükseköğretim programına göre atanacakları alanlara, Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmakta iken Personel Genel Müdürlüğü ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programını başarıyla tamamlayanların ise özel eğitim alanına, alan değiştirmek üzere başvuruları alınacaktır.

Alan Değişikliği işlemleri Başvuru ve Atama Takvimi’nde belirtilen süre içerisinde Adayların Ön Başvurularının Sistem Üzerinden Alınması Yapılan Ön Başvuruların İncelenerek Eğitim Kurumu, İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerince Sistem Üzerinden Onaylanması veya Reddedilmesi 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında Birinci Aşama Ön Başvurular alınacaktır.

İkinci aşamada, 21-25 Şubat 2022 Tercih Başvurularının Alınması ve Eğitim Kurumu Müdürlüklerince Onaylanması, 1 Mart 2022 Atamalar yapılacak ve 17 Haziran 2022 Tarihi İtibarıyla öğretmenler Görevden Ayrılma ve Göreve Başlama İşlemlerini gerçekleştirilecektir.

Duyuru İçin Tıklayınız

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR