Kamu Personeli Memur Alımı İş ve İşçi İlanları
HV
05 EKİM Çarşamba 08:32

MEB Öğretmenlerin 2022 Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2022 Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme İşlemine İlişkin Duyuru ilan metni başvuru yapmak için tıklayınız.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 28-12-2021 11:50   Güncelleme : 12-09-2022 14:52
MEB Öğretmenlerin 2022 Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2022 Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme İşlemine İlişkin Duyuru ilan metni başvuru yapmak için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin 2022 Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri başladı. 
Başvurular duyuruda yer alan yer değiştirme takvimi doğrultusunda başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci ile Tercihlerin Yapılması ve Onay Süreci olmak üzere iki aşamalı olacaktır. Birinci aşamada başvuru yapmayanlar ikinci aşamada tercih başvurusunda bulunamayacaktır. 

Birinci Aşama: Başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 27 Aralık 2021 tarihinde başlayıp 3 Ocak 2022 tarihinde Saat 17.00’de sona erecektir. İkinci Aşama: Tercihlerin yapılması ve onay süreci 7 Ocak 2022 tarihinde başlayıp 12 Ocak 2022 tarihinde Saat 17.00’de bitecektir. Atamalar 14 Ocak 2022 tarihinde yapılacak ve ilan edilecektir. Öğretmenlerden atamaları yapılananlar 21 Ocak 2022 tarihinden itibaren tebligat ve ilişik kesme işlemlerini yapabilecektir.

BAŞVURU VE TERCİHLER
Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 tercihte bulunabilecektir. 
1. Başvurular
a) Başvurular, mazeretleri sebebiyle görev yerlerinden ayrılacak öğretmenlerin yerine atama yapılabilmesi bakımından, yer değiştirme takviminde belirtilen tarihler arasında iki aşamalı olarak alınacaktır.
b) Birinci aşamada, öğretmenler Elektronik Başvuru Formunu doldurarak mazeret durumuna göre atanmak istedikleri il ve ilçeyi seçerek başvuru formunu onaylatacaktır. personel.meb.gov.tr Sayfa 7
c) İkinci aşamada, öğretmenlerin atanmak istedikleri il ve ilçede alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrosu boş bulunan eğitim kurumları ile öğretmenlerin tercihleri doğrultusunda yer değiştirmesi sebebiyle boşalması muhtemel eğitim kurumlarının listesi “personel.meb.gov.tr” internet adresinde yayımlanacaktır.
ç) Birinci aşamada başvurusu onaylanan öğretmenler, atanmak istedikleri eğitim kurumu kodlarını, tercih önceliklerini dikkate alarak başvuru formuna yazacaklardır.
d) Tercih aşamasında boşalması muhtemel eğitim kurumu olarak ilan edilen; ancak atamalar sonucunda bunlardan norm kadrosu boşalmayan eğitim kurumlarını tercih eden öğretmenlerin bu tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
e) Öğretmenler başvuru yapmadan önce atamaya esas hizmet puanı ve hizmet süresine ilişkin bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu çerçevede öğretmenler başvuru ve atamalarına etki edecek bilgilerini MEBBİS/Kişisel Bilgiler Modülünden inceleyerek varsa eksik bilgilerini güncelletmekle sorumludur.

Duyuru İçin Tıklayınız

Başvuru İçin Tıklayınız

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR